Rafting Przełomem Bardzkim

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim
Niezapomniana przygoda zwłaszcza dla najmłodszych.
3,5 godziny dobrej zabawy
Malowniczy Przełom Bardzki to jedno z najlepszych Ziemi Kłodzkiej.

Rafting to świetna forma uatrakcyjnienia urlopu. Dolny Śląsk jest pełen ciekawych miejsc nacechowanych bogatą historią.  Duża część obszaru Dolnego Śląska to tereny podgórskie oraz góry.

Kotlina Kłodzka jest największym skupiskiem masywów górskich na Dolnym Śląsku. Ziemię Kłodzką otacza Park Narodowy Gór Stołowych, Śnieżnicki Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Gór Sowich. Kotlinę Kłodzką przecina rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki ma miejsce na  Masywie Śnieżnika. Główny lewostronny dopływ rzeki tworzą bystre górskie rzeki: Bystrzyca (Łomnicka), Łomnica, Bystrzyca Dusznicka, Ścinawka, Budzówka. Od prawej strony: Wilczka, Biała Lądecka, Biała Głuchołaska, Ścinawa Niemodlińska, Potok Borkowicki . Na przełomie Bardzkim Nysa Kłodzka jest bogatsza o wodę z jej dopływów co sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania Raftingu. Planując wizytę na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej proponujemy spływ pontonowy/kajakowy  Przełomem Bardzkim.

Skala WW (White Water - Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WWI do skrajnie trudnej WWVI. Ujście Nysy Kłodzkiej na przełomie Bardzkim, od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w  Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej zaliczany jest do klasy WW0-WWI. Nysa Kłodzka w miejscu, którym organizujemy spływ umożliwia pływanie już trzy-czterolatkom. W razie pytań dotyczących organizacji spływu pozostajemy do Państwa dyspozycji kontakt.

Doświadczeni instruktorzy
Od wielu lat szkolimy dzieci i młodzież.
Jak urozmaicić dzieciom wolny czas?
Organizujemy spływy dla szkół.

Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Dawniej, przy słabo rozwiniętej infrastrukturze dróg lub jej całkowitym braku najlepszą metodą transportu towarów był transport wodny. Dzisiaj pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe/kajakowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Aktywny wypoczynek połączony ze eksplorowaniem natury od strony, której nie da się doznać idąc pieszo czy jadąc na rowerze. Ruch i świeże powietrze dobrze zrobi osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Dla szukających bardziej ekstremalnych form raftingu dobrym miejscem jest Nowa Zelandia gdzie w 2013 odbyły się Mistrzostwa Świata w Raftingu Sportowym.

Posiadamy 45 pontonów doświadczonego, polskiego producenta. O solidności  wykonania pontonów świadczy fakt, że właśnie w takie pontony, kaski ochronne i kamizelki ratunkowe zaopatrzony jest m.in. GOPR i WOPR. Nysa kłodzka przepływająca przez Opolnicę i Bardo to górska rzeka. Spokojny nurt niekiedy zakłócony jest bardziej wartkimi przeprawami. Rafting na przełomie bardzkim należy zaliczyć do rekreacyjnych. Cała zabawa zaczyna się na mecie w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie znajduje się nasza przystań. Tu można zostawić auto. Przewozimy Państwa na start spływu do miejscowości Młynów (niecałe 15 km).Ubieramy się w otrzymany wcześniej sprzęt, słuchamy uwag instruktora i płyniemy. Rafting trwa od 2.5 do 3.5 godziny. Dopływacie Państwo do Barda gdzie oddajecie sprzęt. Minimalna ilość osób na pontonie to 3 osoby. W pontonie może być maksymalnie 7 osób.

Cennik

Wszystkie pytania dotyczące spływów pontonowych/kajakowych znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

Rezerwacja

Wysyłając rezerwację zgadzasz się i akceptujesz regulamin

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Zadzwoń lub wyślij SMS i dowiedz się więcej

Rezerwacja Indywidualna:

+48 731 248 248

+48 739 248 244

Rezerwacja Grupowa:

+48 739 248 246

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcje turystyczne w okolicy.

Bardo i jego najbliższa okolica oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych, sprawdź jakie.